Reklama

14-metrowy heder w kombajnie CLAAS na AGRO SHOW

 

Stoisko firmy CLAAS Polska na wystawie Agro Show 2019 Bednary. Andrzej Kulczyński z firmy Claas Polska prezentuje najnowszy model kombajnu tego producenta.

Mocny przyrząd żniwny do wszystkich roślin. Przyrządy z przenośnikiem taśmowym dla lepszej wydajności.

Przyrządy żniwne z przenośnikiem taśmowym stosuje się wszędzie tam, gdzie należy zebrać rośliny nisko owocujące oraz w ciężkich warunkach pracy (wyległe zboże, samosiewy) i gdzie wymagane jest niskie cięcie. Elastyczny stół przyrządu żniwnego zapewnia nawet przy dużych szerokościach optymalne dopasowanie do podłoża, taśmy dbają o łagodny i równomierny przepływ materiału.

Najlepsze wsparcie dla produktywnych operatorów. ACTIVE FLOAT dla belki kosy.

Model CONVIO FLEX jest seryjnie wyposażony w hydropneumatyczne odciążenie ACTIVE FLOAT. Rozwiązanie to umożliwia dopasowanie nacisku listwy nożowej na podłoże, w zależności od warunków zbioru. Odbywa się to poziomu kabiny podczas jazdy.

Zalety dla operatora:

Duża elastyczność przy wszelkich kształtach podłoża. CLAAS AUTO CONTOUR dla najlepszego cięcia.

Maksymalne odciążenie kierowcy przy optymalnym cięciu – CONVIO FLEX może pracować w czterech różnych trybach:

1 Tryb pracy w zbożu.

Stół przyrządu żniwnego i belka kosy są ustawione sztywno.

2 Tryb pracy w wyległym zbożu.

Belka kosy jest sztywna; naciśnięcie przycisku podczas jazdy umożliwia przejście do trybu Flex. Jest to szczególnie pomocne w przypadku pojedynczych obszarów wyległego zboża, gdyż minimalizuje straty podczas zbioru.

3 Tryb ręczny Flex.

Przy aktywowanym trybie ręcznym Flex belka kosy przylegająca bez nacisku do płozy ślizgowej podąża za profilem podłoża. Po napotkaniu na przeszkodę elastyczna belka wychyla się do góry o 90 mm, a podążając za profilem podłoża – w dół o 135 mm. Dzięki elastycznej drodze przestawiania, wynoszącej łącznie 225 mm, CONVIO FLEX dostosowuje się do niemal wszystkich warunków podłoża.

Precyzyjne prowadzenie przyrządu żniwnego blisko gleby dzięki optymalnemu przyleganiu do podłoża Idealnie nadaje się do zastosowań w warunkach występującej wilgoci – np. rosy w godzinach porannych lub wieczornych

4 Tryb AUTO FLEX.

W nowym trybie AUTO FLEX zachodzi automatyczne dopasowanie wysokości przyrządu: w celu zapewnienia jak najniższej wysokości cięcia CONVIO FLEX samoczynnie i nieprzerwanie określa, czy belkę kosy można jeszcze bardziej opuścić.

Innowacyjny nagarniacz dający najwyższą przepustowość. Nowy projekt nagarniacza.

W nowo opracowanym nagarniaczu z regulowanym
torem krzywkowym o innowacyjnym kształcie zęby podbierają materiał przed jego przycięciem, co znacznie minimalizuje straty podczas pracy w wyległym zbożu. W szczególności w krótkich łanach zęby te zapewniają optymalne doprowadzanie zbieranego materiału do przyrządu tnącego. Ponadto unikalna koncepcja Flip-Over zapobiega owijaniu zebranego materiału w nagarniaczu. Dzięki temu rośliny są doprowadzane na taśmy przyrządu CONVIO w czysty, równy i bezstratny sposób, a następnie docierają równomiernie do kombajnu.

Automatyczna regulacja siły uciągu nagarniacza.

Dzięki hydraulicznemu napędowi, moment obrotowy
może być automatycznie regulowany, aby sprostać trudnym warunkom zbiorów, takim jak wyległe zboża. Automatyczny system kontroli wysokości, działający w oparciu o zaprogramowany poziom nacisku i czułości, zapobiega zagłębianiu się zębów w ziemię.

 

 

 

video: 
Filmy rolnicze


Kontakt:

Claas Polska Sp. z o.o.
ul. Świerkowa 7  
Niepruszewo
64-320 Buk
Sprzedaż maszyn   tel. 61 834 98 00
Części zamienne    tel. 61 834 98 35
www.claas.pl

Producent

Claas Polska Sp. z o.o.

Zobacz także

Reklama
Reklama