Reklama

Kompaktowy Deutz Fahr 6130

Opinia dwóch rolników o traktorze Deutz Fahr 6130. Dwaj kuzyni - wspólnie użytkują jeden traktor.

NAJLEPSZE POŁĄCZENIE TECHNOLOGII TERAZ W KOMPAKTOWYCH MODELACH OD 126 DO 143 KM.

Nowa seria 6 cechuje się najlepszą kombinacją nowoczesnej technologii w swojej klasie. DEUTZ-FAHR poszerza serię 6 o kompaktowe, czterocylindrowe ciągniki klasie średniej mocy: modele 6120, 6130 i 6140, z których każdy dostępny jest w wersji z przekładnią TTV lub Powershift. Od siewu, uprawy i pielęgnacji po transport, żniwa i prace z ładowaczem czołowym – wszechstronność nowej Serii 6 potrafi zaskakiwać.  Doskonała zwrotność, znakomita wydajność i niezrównany komfort obsługi to cechy nowej Serii 6. 

SILNIK DEUTZ TCD 3.6. MOC I MOMENT PRZY NISKIM SPALANIU.

Nowe, sterowane elektronicznie, czterocylindrowe silniki Deutz TCD 3.6 (Stage IV / Tier 4 Final) są niezwykle kompaktowe, niezwykle mocne i niezwykle wydajne. Zapewniają natychmiastową reakcję i wysoki moment obrotowy w szerokim zakresie prędkości obrotowych. Pozostają również niezwykle ekologiczne. Wyposażone są w recyrkulację spalin EGR i system SCR oraz filtr cząstek stałych DPF z pasywną regeneracją (6130 i 6140). W porównaniu z filtrami aktywnymi, DPF z pasywną regeneracją posiada trzy zalety: brak wtrysku paliwa do filtra, mniejsza ilość wytwarzanego ciepła i znacznie szybsza regeneracja filtra. Oznacza to mniejsze zużycie paliwa i niższe koszty eksploatacji, przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich norm w zakresie emisji spalin – teraz i w przyszłości.

We wszystkich modelach wydajność silnika wzrasta dzięki elektronicznemu wentylatorowi Visco. Każdy model może również zostać wyposażony w nowy hamulec silnikowy, aby zwiększyć skuteczność hamowania nawet o 40%. System ten umożliwia ochronę hamulców, szczególnie podczas jazdy w dół zbocza z ciężkim ładunkiem. Dzięki temu jest bezpieczniej, a koszty serwisowania są niższe. Dodatkowy pedał sterujący specjalną przepustnicą zapewnia praktyczną, łatwą i niezawodną obsługę hamulca. Skuteczność hamowania jest automatycznie kalibrowana i optymalizowana, w zależności od wybranego trybu napędu. Nowe silniki DEUTZ-FAHR to doskonały przykład nowoczesnej niemieckiej technologii, a zarazem synonim niezawodności i efektywności na najwyższym poziomie, pozwalającej na jeszcze wydajniejszą pracę.

video: 
Filmy rolnicze


Kontakt:

Same Deutz-Fahr Polska Sp. z o.o.

SAME DEUTZ-FAHR POLSKA Sp. z o. o.

ul. Rapackiego 2
20-150 Lublin

tel. 81 460 29 66

 

Producent

Zobacz także

Reklama
Reklama